Staronová dubnová rozbalovačka

28.04.2021

Knihy z antikvariátu a čerstvá dubnová novinka.

Ke konci dubna mi dorazily ještě dva další balíčky. Na jejich obsah jsem se moc těšila a doufám, že všechny tyhle knihy vám po přečtení budu moct s klidným srdcem doporučit. Taky mi udělalo radost, že jsem konečně sehnala sérii, po které jsem už dlouho pokukovala. Jednalo se o starší trilogii, kterou v běžných knihkupectvích jen tak nenajdete a proto jsem ji musela "ulovit" v antikvariátu. 

Loď mezi hvězdami

Anotace: Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby zmrazený pasažér na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít... 


Tahle kniha mě lákala už delší dobu. Na pohled měla moc krásnou obálku a slyšela jsem na ni samé pozitivní ohlasy. Tohle by mi jako důvod ke koupi a následnému přečtení bohatě stačilo, ale když jsem si zjistila, o čem by měla být? Sem s tím. Jenom doufám, že se mi to bude dobře číst, protože nejsem žádný velký nadšenec do sci-fi knih.

Milion sluncí

Anotace: Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojili. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami? 


Když už jsem byla v tom, rozhodla jsem se k Lodi mezi hvězdami rovnou pořídit i druhý díl Milion sluncí. O této knize jsem si toho zas až tak moc nehledala, protože jsem si nechtěla omylem vyzradit zápletku přechozího dílu. Každopádně, Milion sluncí má opravdu vysoké hodnocení a rozhodně to nevypadá na nějaký extra velký propadák. Ráda čtu série vcelku, pokud je to možné, protože čekat rok na to až vyjde (nebo jestli vůbec vyjde) další pokračování? Někdy je to opravdu dlouhá doba, to se musí nechat.  

Všechny barvy Země

Anotace: Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!

Jak už jsem se zmiňovala - ráda čtu série dohromady, když už jsou celé přeložené a vydané. Proto jsem si sehnala i třetí díl z trilogie Loď mezi hvězdami. Jako u druhého dílu jsem se moc nekoukala na obsah, protože by mi to mohlo zkazit takový ten okamžik: Panebože! To se fakt stalo? Upřímně doufám, že takových míst v těchto třech knihách bude hodně. Nakladatelství to tady taky skvěle vymyslelo s obálkou. V cizině ji totiž změnili, takže se k Milionu sluncí a Lodi mezi hvězdami vůbec nehodila. Schválně si najděte a určitě mi dáte za pravdu.

Kouzla rodu Thornů

Anotace: Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů - kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla... Nebo je vše jinak?

Pokud nežijete pod kamenem, tak jste tuto knihu už jistě někde zahlédli. Kouzla rodu Thornů vyšla na konci měsíce dubna a byl kolem toho pořádný poprask. Já bych se do nich asi pustila, i kdybych je nenašla pomalu na každém rohu. Jen podle anotace to totiž vypadá velmi nadějně a navíc ta obálka! Vím, že je to možná maličko povrchní, ale Kouzla rodu Thornů jsou vizuálně vážně nádherná. Jsem taky moc zvědavá, jak se Margaret Rogersonové podařilo vměstnat celý fantasy svět, zápletku a její vyvrcholení, romantickou linku a poražení záporáka do jedné jediné knihy. 

Říše milosti

Anotace: V Muzeu Edgara Alana Poea ve Virginii je objevena mrtvola kurátora stažená z kůže. Případ vykazuje jistou podobnost s událostmi v knihovně v norském Trondheimu. Detektiv Felicia Stoneová z Richmondu a trondheimský policejní inspektor Odd Singsaker pracují na obdobných případech vraždy, spáchaných stejným způsobem, ale na opačném konci světa. Vyšetřování navíc odhalí souvislost s vzácným svazkem ze šestnáctého století, vázáném v lidské kůži...


Rozhodně se nedá říct, že by detektivky byly moje parketa. Ano, sem tam se v mé knihovničce nějaká vyskytne, ale můj primární žánr to rozhodně není. Jenže kdo by nekývl na možnost dostat knihu zdarma? No a asi nějak takhle se ke mě Říše milosti dostala. Anotace zní celkem zajímavě a grafická stránka knihy je velmi propracovaná. Navíc nikdy není na škodu zkusit něco nového a třeba detektivním zápletkám nakonec propadnu? Uvidíme. Každopádně jak jsem si knihu prolistovala, narazila jsem na jeden dialog, po kterém rozhodně nemám v plánu Říši milosti strčit někam do kouta. Bylo to vtipné a ano, docela dost se na čtení tohoto norského bestselleru těším.