Nové knihy z konce března!

31.03.2021

Pojďme dát březnu sbohem s novinkami v mé knihovničce!

První jarní měsíc už je skoro u konce. Byl plný novinek od spousty nakladatelství a na hodně z nich jsem upřímně řečeno zvědavá. Taky jsem se konečně dobrala ke starším kousků, které jsem si chtěla pořídit. Takže se mi tu nakonec sešly čtyři další knihy, co budou mít trvalé místo v mé knihovně. První z nich jsem objevila šťastnou náhodou, další v jednu chvíli byla velmi populární a poslední dvě se na pulty knihkupectví dostaly poměrně nedávno. Čekala jsem, až se mi tu nakupí všechny, ale nakonec jsem neodolala a jednu z nich přečetla. Takže než se 31. březen přehoupne do 1. dubna, všechny vám je tu představím.  

Milosrdné přízraky

April Genevieve Tucholkeová

O téhle knize jsem donedávna ani nevěděla, že existuje. Vlastně i kdybych to věděla, nejsem si jistá, zda bych do ní šla. Jenže jsem si přečetla knihu S láskou tě nenávidím: 13 povídek o ničemnosti a povídka, kterou v ní autorka Milosrdných přízraků napsala, se mi vážně líbila. Tak jsem si řekla: A proč vlastně ne? Zkusit se má všechno. Já osobně doufám, že mi tahle kniha za tu zkoušku bude stát. Měla by vyprávět příběh o "Milosrdných přízracích", což je skupina, které lidé platí za smrt. Všichni se jim vyhýbají a mají z nich strach. Hlavní hrdinka Frey je členkou této ženské sekty, ale už nebaví ji život ve stínu. Chce, aby svět znal její jméno. Když se na severu země objeví bestie, vyráží i se svými společníky tuhle zrůdu odpravit. A. G. Tucholkeová se inspirovala severskou mytologií, takže se na knihu těším ještě o to víc.

Daisy Jones & The Six

Taylor Jenkins Reid 

Daisy Jones & The Six v jednu chvíli doslova obletěla knižní sféru. Mnozí ji propagovali jako nejočekávanější a nejlepší knihu roku. Já jsem se teď rozhodla zjistit, jestli tohle tvrzení náhodou nebylo trochu přehnané. Příběh se má točit okolo fiktivní kapely The Six a zpěvačky Daisy Jones, která se s nimi po společném turné rozhodne nahrát album. Jenže se něco stane a kapela se rozpadne. Originálně napsaný děj formou rozhovorů ve mně prostě vyvolal zvědavost a moc se těším, až se do knihy pustím. Má taky nádherně zpracovanou grafickou stránku, což je jedno velké plus. Tak jen doufám, že se pod tou nádhernou obálkou skrývá ještě hezčí obsah. 

Instant karma

Marissa Meyerová

Marissa Meyerová patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších autorek. Tahle novinka, co vyšla v březnu u nakladatelství Egmont, mi prostě nemohla chybět v knihovně. Navíc anotace zněla skvěle a potřebovala jsem nějakou jednoduchou knížku, při které si odpočinu a její čtení si užiju. Instant karma je kniha o puntičkářce Prundece, která jednoho dne dostane schopnost přivolat na lidi okamžitou karmu. Stane se tak takovým soudcem. Na všechny to funguje, ale když se snaží potrestat Quinta, místo trestu vždycky dostane odměnu. Ale vždyť pořád chodí pozdě a zkazil jim jejich práci do biologie, jak to že ho špatná karma nedoběhne? Já jsem prostě nevydržela a knihu si přečetla. Musím říct, že stála za to. Napsala jsem na ni i recenzi, jestli chcete bližší informace.

Půlnoční slunce

Stephenie Meyerová

Nevím, jestli je vůbec někdo, kdo by neznal ságu Stmívání. Příběh o Belle, která se zamiluje do upíra Edwarda, patří mezi nejznámější knižní série vůbec. Já jsem taky tuhle upírskou romanci četla a líbila se mi. Takže když jsem zjistila, že se bude vydávat Půlnoční slunce, nemohla jsem jinak a knihu si pořídila. Vždycky mě zajímalo, co se asi Edwardovi děje v hlavě, jak se na celou věc dívá on. V této knize se snad konečně dozvím, co si myslel, když Bellu potkal poprvé a spoustu dalších věcí. Jestli bude Půlnoční slunce (které je, mimochodem, snad jednou tak dlouhé jako Stmívání) stejně čtivé v porovnání s autorčiným předchozími díly, nejspíš ho zhltnu za pár dní.To by bylo pro dnešní Přírůstky všechno. Určitě mi dejte vědět, jak se vám líbily, jestli se na nějakou z knih chystáte nebo už ji třeba máte přečtenou, popřípadě co na ni říkáte. Tak zase někdy u jiného článku na mém blogu. Pokud nechcete, aby vám unikl, přihlaste se dole k odběru novinek do mailu.

Mer