Jak si představuji postavy z knih? - The Sims 4

15.01.2022

Vzpomínáte si, jak ve vaší hlavě vypadala třeba taková Feyre ještě předtím, než se roztrhl pytel s jejími fanarty? A jakou barvu vlasů měla Lysandra? (Řekněte mi, prosím, že nejsem jediná, kdo celou dobu žil v domnění, že je to platinová blondýna.) V tomhle článku totiž půjde přesně o to - zachytit podobu hlavních hrdinů takovou, jakou ji vytvořila moje představivost. Bez inspirace jinde. Čistě s použitím vlastní fantazie. Možná se u někoho nechám neúmyslně ovlivnit - už dřív jsem si totiž vyhledávala fan arty těchto postav - ale slibuji, že se budu snažit nepodvádět.

A teď už poslední otázka: Hádejte, kde nebo spíše v čem budu tvořit? Odpovím si sama: V The Sims 4. Na malování jsem nesebrala odvahu. Možná někdy v budoucnu...

Poppy Balfour ze Z krve a popela

Poppy má zjizvenou polovinu obličeje - došlo k tomu ještě když byla hodně malá. Podle popisu je to dlouhovlasá rusovláska a v mých představách má výrazné zelené oči. Obličej jsem jí vytvořila malinko oblejší a snažila jsem se o to, aby Poppy vypadala trochu nevinně a upřímně. Postavu má plnějších tvarů - i v knize to tak bylo uvedeno. Samozřejmě jsem ji oblékla do bílé, i když - mezi námi - opravdu by mě zajímalo, jaký styl by nosila, kdyby si mohla vybrat. 


Alyssa Gardnerová ze Šepotání

Alyssa je potomkem Alenky Liddellové, která údajně navštívila Říši divů. Od své první periody slyší šepot brouků a rostlin. Představovala jsem si ji jako platinovou blondýnku s kudrnatými vlasy a očima, které jsou prý ledově modré, ale já jsem je vždycky viděla laděné i trochu do tyrkysova. Má ráda extravagantní oblečení, výrazné legíny a vysoké boty. Po určitých událostech v knize se jí také kolem očí objeví tetování - podle mě vypadá asi nějak takhle. Alysse jsem vytvořila výraznější líčení - hodí se k ní. A protože Šepotání je přece jenom retelingem na Alenku v říši divů, nemohla jsem vynechat klobouk. I když v příběhu ho nosí spíše někdo jiný...


Briana "Bree" Matthews z Mýtonošů

Bree je Afroameričanka. Nosí spíš drdol, ale já jsem si ji při čtení většinou představovala s rozpuštěnými vlasy. Má ráda pohodlnější oblečení. Vybrala jsem jí proto džíny a mikinu. A proč že je ta mikina červená? Možná proto, že obálka je do této barvy laděná a já jsem si s ní hlavní hrdinku a její outfity jednoduše spojila. 


Mia Corvere z Nikdynoci

Mia nejspíš nemá mateřské znaménko na tváři, ale já jsem jí ho tam prostě přidala. Sedí mi k ní stejně jako rudá rtěnka, bledší kůže a tato barva očí. Mie jsem vybrala černé mikádo. V knize má vlasy delší, ale já jsem si je vždycky představovala takto. Ofinu bych jí možná přisoudila, i kdyby se o ní autor v Nikdynoci hned několikrát nezmiňoval. Miino obočí je v mé hlavě podobného tvaru jako to na obrázku. Co se týče oblečení, vražedkyně by si dle mého názoru vzala na sebe něco takového. Chybí tomu už jen Pan Laskavý. 


Audrey Rose Wadswort z 

Po stopách Jacka Rozparovače

Audrey Rose žije ve viktoriánském Londýně a podle toho jsem ji i oblékla. Nejsem odborník na módu z tohoto období, ale u šatů bych řekla, že jsem se trefila. S tím kloboučkem už si tak jistá nejsem. Její obličej si představuji takto - bledší, s výraznýma zelenýma očima, pěkně tvarovaný. Vlasy má Audrey černé. Postavu jsem jí vytvořila štíhlou s úzkým pasem, protože i v knize bylo zmiňováno, že nosí korzet. Nechala jsem ji bez nějakého výraznějšího líčení.