Prvojarní kupa knih

03.03.2021

Mariana Zapata, Erin Watt, retelling na Dvanáct tančících princezen a další!

No, tak abych byla přesná, knihy jsem objednala už v únoru. Balíček jsem ale dostala do ruky až v březnu, takže to teoretiky je prvojarní kupa. Byly v něm knížky, které jsem si chtěla přečíst fakt dlouho, jenže nikdy nebyla úplně ta správná doba. Tudíž se tu objeví i trochu straší kousky, ale staré naznamená špatné! S některými autory už mám nějakou tu zkušenost, jiní pro mě budou úplně noví. Kdo ví, třeba tu najdete i inspiraci na čtení pro sebe. A kdyby ne, tak si jen přečtete důvody, proč jsem si vybrala zrovna tyhle knihy a co si od nich slibuji. Tak se pohodlně usaďte a pojďme na to!

Mariana Zapata - královna pomalé romantiky a chytrých romancí z dnešní doby. Od téhle autorky už jsem přečetla její druhou knihu, co vyšla v češtině - Rytmus, já & Malychin. Nicméně všichni říkali, že oproti jejím obvyklým dílům je to opravdu krátké. No, je pravda, že Kulti má o pár set stran víc. Tahle knížka slibuje příběh z fotbalového prostředí a nevraživost přecházející do přátelství a lásky. No, tak uvidíme, jestli se mi to bude líbit.


Erin Watt je pseudonym pro dvě autorky - Elle Kennedy a Jen Frederick, které pod tímto jménem napsaly známou sérii Royalové (Papírová princezna). Tu jsem už před nějakým časem přečetla a byla jsem z ní nadšená. Takže jsem se logicky chtěla pustit i do dalších jejich knih. Něco skutečného a Jediná maličkost, ačkoliv tak vypadají, nepatří do jedné série. Obě jsou to stand alone. Něco skutečného má vyprávět o zpěvákovi, okolo kterého je pořád nějaký poprask. Manažeři se to snaží vyřešit tím, že mu seženou falešnou přítelkyni. Vaughn, obyčejná a nezajímavá, tak dostává zaplaceno za to, že mu hraje holku. Ale přece se do sebe nezamilují i ve skutečném životě, že ne?

Jediná maličkost je příběh o Beth, které tragicky zemře sestra. Rodiče ji hlídají na každém kroku, ale ona se přesto jednou vykrade ven a pozná Chase, který byl právě propuštěn z vězení pro mladistvé. Měla by ho nenávidět, myslí si Chase, protože i on sehrál svou roli v noc, kdy zemřela její sestra.

Zní to dobře, že? Já se teda nemůžu dočkat až se do nich pustím. Jestli to bude alespoň z poloviny dobré jako Papírová princezna, mám se na co těšit.


Zmizení Sáry Lindertové asi nemusím moc představovat. Tahle kniha od české autorky K. Šardické je opravu známá. Ale přece jenom, všichni neznáme všechno. Vypráví příběh o Sáře, která zmizela jednoho dne v metru. Po ní pak pátrá její sestra Klaudie společně se Sářiným přítelem Oliverem. V metru navíc začíná mizet čím dál víc lidí. Na tuhle knihu jsem fakt zvědavá, jelikož anotace zní úžasně a většina lidí ji hodnotí kladně. Chci se do ní pustit už nějakou dobu a konečně jsem se rozhoupala ji koupit. No, snad se brzy dostanu i k tomu, abych ji i přečetla.


Teď k tomu retellingu na Dvanáct tančících princezen. Jedná se o knížku z pera Erin A. Craigové Dům soli a smutku. Tohle je pro mě úplně nová autorka. Až do této doby jsem o ní ani neslyšela. Jenže miluju trochu jinak pojaté pohádky, takže jsem její výtvor prostě nemohla vynechat. A dobře jsem udělala. Včera večer jsem začala číst a zatím super. Až se dostanu na konec, můžete se těšit na recenzi. 


A ta poslední kniha co tu mám, je trochu skokem do neznáma. Vůbec nevím, co od ní čekat. Když jsem ji kupovala, ani jsem se předem nepodívala na hodnocení. Byla za dobrou cenu, měla hezkou obálku, no neber to, že? Ehmm. Přiznám se, že už jsem na podobném principu párkrát něco koupila. Někdy to skončilo katastrofou a jindy jsem byla příjemně překvapená. Doufám, že tahle bude spadat do té druhé kategorie. Ale abyste si nemysleli, že ani nevím, jak se jmenuje, tak vám prozradím, že je to Stříbrná labuť od Amo Jones.